Koltuk Nasıl Temizlenir?

Gün içinde en çok vakit geçirdiğimiz eşyalardan birisi de şüphesiz koltuklarımız veya diğer tabirle kanepe veya çekyatlarımız. Hâl böyle olunca koltuklarımız zamanla çeşitli kirlere, yemek dökülmelerine, içeceklere ve evde minik yavrularımız varsa onların kirletmelerine maruz kalabiliyor. Kumaşları ve dokuları hassas olabilen bu koltuklarımız ve çekyatlarımız zarar vermeden nasıl temizlenir, hangi deterjanlar kullanılır ve ne kadar sürede kurur? İşte size Koltuk Nasıl Temizlenir isimli yazımız…

koltuk nasıl temizlenir

Koltuk Nasıl Temizlenir?

İzmir Torbalı Ayrancılar bölgesinin lider koltuk yıkama firması olan Beyza Koltuk Yıkama şirketinde buharlı koltuk temizleme işlemi şu şekilde gerçekleştirilir:

1.Koltuklarınız ilk önce emiş gücü yüksek sanayi tipi makinamızla tozlarından arındırmak için vakumlanarak süpürülür.(Yıkama sırasında koltuk ıslatılacak olmasından dolayı bu kir ve tozların daha da yapışmasının önüne geçebilmek için uygulanan bir yöntemdir.)

2.Daha sonra koltuk kumaşı incelenerek koltuk yıkama şampunanı şeçilir.(Her kumaşa aynı deterjan kullanılmaz aksi takdirde koltugun kumaşına zarar verebilir.)

3. Daha sonra koltukların kumaşına göre hazırlanan özel karışımlı koltuk yikama şampuanı suyla karıştırılarak spreyleme yöntemi ile hafifçe ıslatılarak kirlerin ve lekelerin yumuşatılması sağlanır..

4.Koltuk yıkama işlemine başlamadan önce aşırı kirli ve lekeli kısımlara leke sökücü özelligi olan kendi imalatımız şampuan lokal olarak uygulanır.

5.Artık koltuk yıkama işlemine geçebiliriz bu işlemde koltugun  kumaş olan kısmının tamamını döner uçlu fırça makinesiyle fırçalanarak köpürtülür ve kirlerin kabarması saglanır.

6.Kirleri kabaran koltugu 3 motorlu sanayi tipi büyük koltuk yıkama makinesiyle kirlerinden arınana kadar vakumlayarak pis ve kirli suyunu çekerek koltuk temizleme işlemini yaparız.

7.Daha sonra koltugun tamamına saf su verilerek vakumlanıp durulanır ve hijyenik olması saglanır.Vakumlanan koltuk %85 oranında kurutulmuş olup sadece nemli kalmıştır.Bu yüzden koltukta kusma sonradan leke çıkma vb. gibi faktörler yaşanmaz.

8.Gözle görünmeyen maytlar ve bakterilerin yok olup tamemen hijyenik olması için buharlı yıkama sistemide uygulanır.     (Buharlı yıkama istege bağlı olarak yapılır.)

9.Yıkama işlemi biten koltuğun son kontrolü yapılır. Çıkmayan inatçı leke veya sorunlu bölge varsa tekrar müdahale edilir.

Siz de Koltuk nasıl temizlenir sorusuna cevap bulduktan sonra koltuklarınız, kanepe ve çekyatlarınız için buharlı bir yıkama hizmeti almak istiyorsanız vakit kaybetmeden İLETİŞİM sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Diğer işlerimiz için Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın